Akce

Rok 2016

23.1.

SDH_ples_2016Foto zde: http://hasicihorniredicedeti.rajce.idnes.cz/Hasicsky_ples_Hornich_Redic/

Rok 2015

Prosinec:

25.12.

horanek_2015_4

Červen:

Dne 23.6.2015 proběhne školení pro děti ze Základní školy Horní Ředice.

Květen:

30.5. Proběhlo tradiční grilování.

29.5. Dva členové se zúčastnili školení strojníků v Pardubicích a ten samý den proběhla účast na dětském dni, který byl na fotbalovém hřišti.

15.5. Proběhlo okrskové kolo soutěže v požárním sportu. Zúčastnily se sbory: z Dolních Ředic v zastoupení mužů i žen, z Holic v zastoupení žen, z Chotče, z Býště, z Horních Ředic. Na prvním místě z družstva žen se umístily ženy z Holic, z mužů zvítězilo družstvo z Dolních Ředic a na druhém místě družstvo z Horních Ředic.

V těchto jarních měsících členové provedli přechod techniky na letní provoz, úklid hasičárny a sběr železa. Poděkování patří občanům, kteří poskytli železný šrot, který členové mohli odvézt.

7.5. Členové sboru se zúčastnili v naší obci položení věnců k pomníku padlých vojáků druhé světové války a uctili tak jejich památku.

5.5. Členové sboru zúčastnili v obci Komárov položení věnců k pomníku padlých vojáků druhé světové války a uctili tak jejich památku.

Duben:

30.4. Proběhlo každoroční pálení čarodějnic. Hasiči zabezpečil chod akce a bezpečnost ohně. Oddíl nejmenších hasičů předvedl své vystoupení na písničku ,,Hasička“ s ukázkou požárního útoku.

25.4. Členové sboru se společně s dětmi zúčastnili výstavy hasičské techniky v Pardubicích, kde jak děti tak dospělí hasiči předvedli ukázku s hasičskou koňkou.

24.4. Organizoval sbor dobrovolných hasičů námětové cvičení, které se uskutečnilo na fotbalovém hřišti a na břehu rybníka. Cvičení bylo zaměřeno na simulaci hromadného neštěstí. Zúčastnily se sbory dobrovolných hasičů z Chotče, Býště, Holic, Dolních Ředic, Chvojence a profesionální hasiči z Holic. Jako odborný dozor přijeli profesionální hasiči z Pardubic, kteří nám zapůjčili i kontejner přežití. Při nástupu všech jednotek proběhlo rozdělení funkcí, kdy sbor dobrovolných hasičů z Dolních Ředic zabezpečil postavení stanu pro zraněné osoby. Každá jednotka dostala kartičky s čísly a rozdělovali osoby podle typu zranění. Každý sbor měl na starosti daný úsek, který přidělil velitel zásahu z Horních Ředic, který měl na starosti celou akci. Celá akce proběhla úspěšně, všechny zraněné osoby byly ošetřeny. Poděkování patří členům ochotnického divadla, rodičům, dětem z oddílu nejmenších hasičů a především všem hasičům.

Na začátku dubna se oddíl nejmenších hasičů zúčastnil Rokytenské míle. Byla 3 družstva – první přípravka, druhé mladší žáci A a třetí mladší žáci B. Děti soutěžily v branném závodě, štafetě dvojic a štafetě 5 x 60. Mladší žáci A se umístili na 20. místě, mladší žáci B byli na 15. místě.

První úterý v dubnu i květnu proběhlo poslední saunování dětí v Saunovém ráji v Holicích.

Sdružení dobrovolných hasičů Horní Ředice